Nöro Aktivite Nedir?

Anasayfa Nöro Aktivite Nedir?
Nöro Aktivite Nedir?

Hakkımızda

Nöro Aktivite Nedir?

Nöro Aktivite Nedir?

Nöroaktivite, nöroplastisiteyi hedefleyen içeriğinde bilişsel ve fiziksel egzersizlerin olduğu Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Dürtüsellik, öğrenme güçlükleri gibi problemlere yönelik uygulanan içerikleri kapsamaktadır. Uzman Psikolog ve pedagoglar tarafından birebir veya ihtiyaca göre ikili etkileşim grupları içerisinde uygulanmaktadır. Herhangi bir eğitim öğretmen modeli değil beyin jimnastiği öğrenmeyi öğrenme kavramını içermektedir. Bu yolla Dikkat Eksikliği, Dikkat Dağınıklığı, Öğrenmekte zorlanma, Hiperaktivite, Dürtüsellik gibi problemlere nöro biyolojik ve psikolojik kalıcı çözüm sunar.

Nöro Aktivite DEHB Müdahale Programı Uygulama Merkezlerinde Hangi Hizmetler Bulunmaktadır?

Nöro Aktivite DEHB Müdahale Programı Uygulama Merkezleri Uzman Psikolog ve Pedagog Kadrosu ile Oyun Terapisi, Dikkat TestleriEbeveyn Danışmanlığı gibi çocuklarınıza dair her şeyi bulabileceğiniz profesyonel hizmetleri beraberinde sunmaktadır.

Nöro Aktivite İlaç Tedavisi İçermekte midir?

Nöro Aktivite DEHB Müdahale Programı aşağıda belirtilen sorun alanlarına yönelik ilaçsız çözümler içermektedir. Özellikle ilaç kullanmak istemeyen ailelerin özellikle bir seçimi olmaktadır. Bu müdahalelere sayesinde ilaç kullanmak istemeyen aileler ve çocukları için sorun yaşanan alanlarda çözüme yönelik bir imkan sunmaktadır.

Nöro Aktivite DEHB Müdahale Programı Nerede Uygulanmaktadır?

Nöro Aktivite DEHB Müdahale Programı Kayseri, Kıbrıs, İzmir ve Ankara'da Bulunmaktadır.

Nöro Aktivite Şubelerine ulaşmak için TIKLAYINIZ

Nöro Aktivite İlaçsız Müdahaleleri - Bilişsel ve Fiziksel Egzersizler

Nöro Aktivite DEHB Müdahale Programı Bilişsel ve Fiziksel Egzersizler aracılığı 1000'den fazla içerik, kendine özgü materyalleri ve psikososyal terapilerle Çocuklarda etkili ve kalıcı iyileşmeler sağlamaktadır. Bilişsel ve Fiziksel Egzersizler hakkında detaylı bilgi almak için mobilde sağ üst köşede yer alan 3 çubuğa tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Nöro Aktivite DEHB Müdahale Programı Kimler Tarafından Uygulanmaktadır?

Nöro Aktivite DEHB Müdahale Programı uzman psikolog ve pedagoglar eşliğinde yürütülmektedir. Çocukların duygusal, bilişsel ve sosyal dünyaları hakkında ip uçları çok hassastır. Bu sebeple ruh sağlığı alanı uzmanları eşliğinde yürütülmelidir. Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite, Öğrenme Zorluğu yaşayan çocukların ihtiyacı olan şey ders veya özel öğretmen değil duygusal ve bilişsel süreçleri geliştiricek nöro psikolojik bir terapidir. Öğrenmeye ve odaklanmaya temel teşkil eden becerilerin geliştirilmesi denilebilir.

Nöro Aktivite Programı hizmet alan danışan yorumları için TIKLAYINIZ

Nöro Aktivite Programı Hangi Durumlar İçin Kullanılmaktadır?

  • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
  • Dikkat Dağınıklığı
  • Öğrenme Zorluklaı (Okuma-yazma-aritmetik)
  • Sınavlarda Odaklanma Teknikleri
  • Hafıza ve Algı Gelişimi

Nöro Aktivite Programı Hangi Yaş Aralığına Uygulanmaktadır?

Nöro Aktivite Programı 4-16 Yaş aralığında ki bireylere uygulanmaktadır. Uygulanma şekli birebir ya da ihtiyaca göre etkileşim grubu denilen sağlıklı sosyalleşme ve uyum becerileri edinildiği ikili gruplardır.

Nöro Aktivite Programı Kaç Seans Sürmektedir?

Nöro Aktivite Programı süreleri yaşanılan sorunun niteliği ve düzeyine göre değişmektedir. Program süreleri 24 Seans, 36 seans, 48 Seans şeklinde ilerlemektedir. Bu seans süreleri ortalama 3-6 ay Aralığında sürmektedir.

Nöro Aktivite Programı Uygulama Öncesi Düzey Belirleme?

Nöro Aktivite Programı öncesinde çocuğun bulunduğu yaşa ve ailenin şikayetlerine göre farklı test ve ölçekler uygulanmaktadır. Bu test ve ölçekler sorunun düzeyi hakkında bir ön test verisi sunmaktadır. Program bitiminde aynı testler tekrarlanarak aradaki gelişim farkı da ortaya çıkarılmaktadır.

Nöro Aktivite Programı Ücretleri Nedir?

Nöro Aktivite Program Ücretleri genel merkez tarafından belirtilen bir aralıkta ilerlemektedir. Ancak bulunulan ilin özelliklerine göre değişmektedir. Bu bağlamda ortalama bir fiyat aralığı verecek olursak seans ücretleri tüm uygulama merkezlerimizde 2024 yılı için 500 – 1000 lira aralığında değişmektedir.

Nöro Aktivite Ne Kadar Faydalı?

Nöro Aktivite Programı Çocukların yaşadığı sorun alanlarına yönelik problemlerin azaltılmasını sağlamaktadır. Program öncesi yapılan Avrupa ve Amerikada yaygın kullanılan Moxo ön test ve program sonrası yapılan son test farklarına bakıldığında %90 oranında olumlu ve anlamlı düzeyde iyileşme sağlanmaktadır.

Nöro Aktivite Programı hizmet alan danışan yorumları için TIKLAYINIZ

Nöro Aktivite Programı Bilimsel Geçerliliği Nedir?

Nöro aktivite programı bilimsel geçerliliği olan nöro plastisite kavramı üzerine kurulmuştur. Aynı zamanda bilişsel - fiziksel egzersizlerin dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ve öğrenmeye olan katkısına yönelik bir çok makale bulunmaktadır.

Bilimsel geçerlilik makalelere ve hakkımızda bilgisine ulaşmak TIKLAYINIZ.

Nöro Aktivite Programı Yan Etkileri/Zararı Var Mıdır?

Nöro Aktivite programı beynin öğrenme yeteneğini, dikkati ve odaklanmayı geliştiren ağırlıkla kağıt kalem ve harekete dayalı egzersizlerden oluşmaktadır. Bu sebeple beyne herhangi bir dalga cihaz vb. uygulama ve yan etki söz konusu değildir. Çok küçük bir kısmı ise çocukların sıkılmaması adına sanal uygulamalarla entegre edilmiştir.

Nöro Aktivite Programında Herhangi bir Cihaz Kullanılmakta Mıdır?

Nöro Aktivite Programı herhangi bir cihaz kullanmamaktadır. Beyne dalga, sinyal, elektrik gibi şeyler gönderme durumları söz konusu değildir. Bu tarz uygulamaların geçerliliği ve etkililiği ise tartışılmaktadır. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu beyin işleyiş farklılıklardan kaynaklanmakta ve tedavisi çoklu yöntemler olarak adlandırılan bilişsel egzersizler, Terapi, Fiziksel egzersizlerle duyu bütünleme tarzı çalışmaların toplamıdır.

Nöro Aktivite Önceki Danışan Sonuçları için TIKLAYINIZ.
WhatsAPP İletişim Hattı ve Hızlı Randevu için TIKLAYINIZ.
Telefon WhatsApp