Nöro-Aktivite Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Terapisi

Anasayfa Nöro-Aktivite Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Terapisi
Nöro-Aktivite Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Terapisi

Hakkımızda

Nöro-Aktivite Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Terapisi

Nöro aktivite, nöro plastisite aracılığı ile beynin yeniden uyum, kendini geliştirme, odaklanma, yeni nöral ağlar geliştirme becerilerini hedeflemektedir. Nöro Aktivite sahaya yansımış dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ile ilgili  içerikleri, bilimsel araştırmaları ve saha uygulamaları taramaları sonucu çocuklar ve ailelere faydalı olabilmek amacıyla ortaya çıkarılmış sağ ve sol beyin lobları aktivite amaçlı bir terapi programıdır. Daha sonra ortaya çıkarılan bu içeriklerin kapsamlı birer programa dönüştürülmesi ve saha uygulamalarının faydalı sonuçlar vermesi ile fiziki konumlarında hizmet vermeye başlamıştır. Şu an İzmir, Ankara, Kayseri, Kıbrıs'da ki uygulama merkezleri ile hizmet vermektedir. 

Nöro aktivite Dikkat ve Algı Geliştirme Programı Uzman Psikolog ve Pedagogların işbirliğinde birebir uygulamalarda Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu ile Öğrenme Güçlüklerinde, 2 yaştan itibaren çocuklar ve ailelere faydalı olmaya çalışmaktadır. Programlar öncesi ve sonrası yapılan ön test-son test uygulamaları ile aile ve öğretmen gözlemleri gelişim düzeyini ortaya koymaktadır.

Nöro Aktivite Dikkat ve Algı Terapi Programı akademik, sosyal, duygusal alanda sorun yaşayan çocuklarımıza ve ailelerine sonsuz bir çaba ile destek olmaya devam edecektir.

Çocuklarımız Geleceğimiz…

Telefon WhatsApp